فرهنگ و هنر

آغاز رالی خودروهای تاریخی  – کوآرت

رالی – تور بیش از 130 خودروی کلاسیک و تاریخی در جاده تهران – مازندران آغاز شد.

به گزارش کوآرت ، به نقل از روابط عمومی انجمن گردشگری و خودرو ، این گردهمایی سه روزه از روز چهارشنبه 21 مهرماه در جاده تهران-مازندران آغاز شد. میانگین سن خودروهای شرکت کننده در این رالی حدود 40 سال است و سال ساخت برخی از خودروها بیش از 60 سال است.

حسین اربابی ، مدیرعامل انجمن خودرو و گردشگری ، گفت: “این راهپیمایی که تا 14 اکتبر ادامه خواهد داشت ، با هدف ایجاد هیجان اجتماعی ، توسعه سفرهای مسئولانه در زمان کرونا ، شناسایی و حفاظت از خودروهای تاریخی و ارائه این وسایل نقلیه با ارزش است. میراث فرهنگی صنعتی به منظور تشویق مردم و مالکان خودروها برای دریافت پلاک های تاریخی در کشور برگزار می شود.

وی اظهار داشت: شرکت کنندگان در اولین روز در نمک آبرود با عبور و بازدید از مناطق گردشگری استانهای تهران ، البرز و مازندران توقف می کنند و به راهپیمایی برای برپایی تجمع بزرگ خودروهای تاریخی و کلاسیک در شهر می پیوندند. به

وی گفت: این رالی روز جمعه 23 مهرماه با بازگشت خودروهای شرکت کننده از مازندران به تهران به پایان می رسد.

مدیرعامل انجمن گردشگری خودرو ضمن خوشامدگویی به شرکت کنندگان و مردم در چنین رویدادهایی افزود: حضور بیش از 130 وسیله نقلیه تاریخی ، کلاسیک و متمایز در این تور رالی نشان دهنده تمایل مالکان و مالکان این نوع خودروها برای پیوستن است. باشگاه های تخصصی و داوطلبانه پلاک های ثبت نام تاریخی را دریافت می کنند و از مزایای آنها به عنوان ابزاری در حفاظت بیشتر و مراقبت بهتر از اتومبیل خود برخوردار می شوند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا