فرهنگ و هنر

برگزاری جشنواره با محور حاج قاسم سلیمانی پیشانی فعالیت‌ها و ماموریت‌های وزارت ارشاد است

اسماعیلی در جریان استقرار برنامه ملی در روز سه شنبه ، به مناسبت بزرگداشت شهدا ، از برگزاری جشنواره ویژه حاج قاسم سلیمانی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد و گفت: “این جشنواره معرفی فعالیتها و پیامهای ما در وزارتخانه. ”

خبرگزاری دانشجویان ایران به نقل از ریاست ارتباطات رسانه ای (فهما) گزارش داد که مراسم تجلیل از خانواده شهید “جهانگیر سیدقی دهزیاری” صبح سه شنبه 23 شهریور ادامه سری برنامه های برنامه دوم است. مرحله طرح افتخار ملی تحت عنوان “افتخار مادر” با حضور مجازی “محمد مهدی اسماعیلی ، وزیر فرهنگ” ارشاد اسلامی و حجت الاسلام والمسلمین حبیب رضا ارزانی ، رئیس کمیته هماهنگی امور فرهنگی و هنری مراکز کشور. مساجد

این مراسم در جوار آرامگاه سردار حاج قاسم سلیمانی در استان کرمان و با حضور مقامات منطقه ای از جمله حجت الاسلام و المسلمین “حسین العدادی سلیمانی” نماینده ولی فقیه ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار کرمان

اسماعیلی در این دیدار با اشاره به حماسه مسجد جامع کرمان و کینه توزی رژیم پهلوی در این مورد گفت: این روند همواره یکی از موضوعات و مضامین شعارهای انقلابیون و مردم سراسر کشور بوده است. به

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به حماسه بزرگ عسکر الحمره – پیروزی راهپیمایی خداوند به استان کرمان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: سلیمانی بود و این برای من افتخار است که به روح او سلام کنم. خالص حاج قاسم در ابتدای فعالیتم در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و امیدوارم خداوند راه شهدا به ویژه این شهید را دنبال کند و مراقب ما باشد.

وی در جنبه دیگری از بحث های خود در مراسم بزرگداشت شهید “جهانگیر سیدقی دهزیاری” که این هفته روز سه شنبه به افتخار خانواده شهید برگزار شد ، گفت: “همه ما مدیون مادران و پدران شهید هستیم. شهید از مکتب امام و انقلاب اسلامی ، اسماعیلی ابراهیم را به قتلگاه شهادت رساند. این انقلاب و میراث بزرگ ، بزرگ حاصل خون این شهدای با فضیلت و فداکاری پدران و مادران آنهاست.

همانطور که اسماعیلی ضمن قدردانی از استدلال اسلام و مسلمانان ، “حبیب رضا ارزانی” به منظور برگزاری طرح ملی برای بزرگداشت روز سه شنبه گفت: امام راحل گفت: “شهدا امامان عشق هستند که مزارشان م theمنان است . ” امروز هرجا پای خود را بر مزار مطهر شهدا می گذاریم ، معنویت و فداکاری آنها ما را در آغوش می گیرد. روز دیگر در سفرهایی که به استانهای اصفهان ، همدان و قم داشتم ، به ملاقات شهدا رفتم و امروز نیز از راه دور از شهدای کرمان دیدن خواهم کرد ، این حسی است که ما را متحد می کند تا مسیری را طی کنیم که شهدا برای ما باز شدند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: ویژگی اصلی انقلاب اسلامی ایثار و شهادت است. مکتبی که امام خمینی (ره) تأسیس کرد و او همچنان رهبری انقلاب اسلامی را بر عهده داشت و افراد بزرگی مانند حاج قاسم را برای ما زنده نگه داشت. این مسیر به عنوان مکتب حاج قاسم ادامه یافت و مسیری را که باید طی شود نشان می دهد. ما وظیفه ای جز دستیابی به آرمان های انقلاب اسلامی نداریم که شهدا و خونشان در این راه سقوط کرد ، بنابراین ما باید این راه را ادامه دهیم و کاری که در این زمینه انجام می شود انجام وظیفه ماست ، در غیر این صورت همه ما وظایفی در راه است و احیای این مسیر وجود دارد.

اسماعیلی افزود: دولت مردم و رئیس جمهور محترم به توانایی خود در گام برداشتن در جهت تحقق اهداف انقلاب اسلامی افتخار می کنند. یکی از مهمترین وظایف ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تکریم شهدا و معرفی فرهنگ شهادت است. بحث درباره فرهنگ شهادت به معنای فرهنگ انقلاب است ، یعنی فرهنگ حفظ آرمان ها ، فرهنگ اقتدار و فرهنگ استکبار که جلوه های آن در زیر این نشانه مرکزی شهادت برجسته می شود.

وی گفت: “همه فعالیت های ما باید در راستای فرهنگ شهادت ادامه یابد. اگر سینمای ما می خواهد یک کار قوی انجام دهد ، باید به تحکیم این مسیر منجر شود. تئاتر ، هنرهای تجسمی ، اطلاعات و رسانه ها باید در خدمت این بزرگوار باشند.” هدف.”

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هنر ناب و انقلابی نشان دادن رنج پدران و مادران شهدا است و اکنون که مادر شهید سیدقی یاد فیلم گرانبها “نرگس آبیار” درباره مادر شهید … “تأثیر فیلم ممکن است هزار ساعت صحبت نباشد.

اسماعیلی افزود: تمام تلاش ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بسیج همه امکانات و مطالبه اهالی هنر برای تولید محتوا در این راستا است و در این راستا در مجلس شورای اسلامی و تنی چند از نمایندگان استان کرمان و آدونی. تصمیم گرفتم کار ویژه ای را برای شهید حاج قاسم سلیمانی در وزارت فرهنگ راه اندازی کنم و هدایت اسلامی از جمله برگزاری جشنواره ویژه حاج قاسم سلیمانی به زودی محقق می شود.

وی همچنین به معاونان وزارتخانه و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان اطمینان داد تا جشنواره با محوریت حاج قاسم در دستور کار قرار گیرد و گفت: ما در خط مقدم فعالیتها و پیامهای خود هستیم. به و ما جشن و جشنواره خاصی را برای شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار می کنیم ، ما کار و فعالیت های خود را در زمینه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در سراسر کشور تبریک می گوییم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: در روزهای منتهی به هفته دفاع مقدس به روح شهدای هشت سال دفاع مقدس ، بازرسان ، جانبازان و رزمندگان سلام می رسانم و امیدوارم این حرکت خوب شروع شده است و پوشش رسانه ای خوبی برای مردم برای استفاده از مزایای آن.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا