فرهنگ و هنر

ترویج فرهنگ ایثار و گذشت مهمترین هدف جشنواره ایثار است

اشاعه فرهنگ ایثار و مدارا از مهمترین اهداف جشنواره ایثار است

ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت از وظایف اصلی بنیاد است و گفت: دفاع مقدس ندارد.

به گزارش کوآرت ، عبدالله مرتضوی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت را از وظایف اصلی این نهاد دانست ، بنابراین گفت: بودن.
وی زبان هنر و قلم را دو ابزار مهم در انتقال ابعاد فرهنگی و حماسی دوران دفاع مقدس دانست و افزود: تجسم و تبیین نقش قیام 15 خرداد در پیروزی انقلاب اسلامی ، و نقش دفاع مقدس شهدا و تداوم آنها در حرکتهای اسلامی ، شهدای مدافع حرم ، شهدای مدافع سلامت ، خدمت به شهدا و تکریم شهدا و خانواده های آنها از مهمترین اهداف اولین جشنواره فرهنگی هنری ایثار در استان تهران است. بنیاد شهرها
مدیرکل بنیاد شهرهای تهران تصریح کرد: این جشنواره برای اولین بار به صورت مستقل برگزار می شود و موضوعات این جشنواره شامل جلوه های ایثار و شهادت در دوران انقلاب و دفاع مقدس ، در دوره معاصر ، در دوره های مختلف تاریخی است. ، در آثار اقتباس شده از رویدادها و موضوعات واقعی. این پیشنهاد شامل قیام خونین 15 ژوئن 1963 ورامین ، شهدای دولت ، شهدای روستاها و بادیه نشینان شهرهای استان تهران و شهدای مدافع حرم است. و شهدای مدافع سلامت استان.
مرتضوی با اشاره به پذیرش مدارا و ایثار در همه فرهنگ ها خاطرنشان کرد: هرکسی که جان خود را فدا کند تمام سرمایه خود را فدا می کند و در این جشنواره ما به دنبال این پیام با زبان زیبای هنر برای جوانان و نوجوانانی هستیم که ممکن است اطلاعاتی درباره جنگ داشته باشد. ” نیازی به حرکت نیست. این جشنواره رایگان است و در پایان نمایشگاهی از آثار برگزیده برپا می شود که تاریخ برگزاری آن متعاقبا اعلام می شود و برای عموم آزاد است.
مهلت ارسال آثار تا پایان شهریور تمدید شد و مراسم اختتامیه جشنواره از 17 اکتبر تا 25 نوامبر امسال برگزار می شود و حقوق مالکیت معنوی برای آثار منتخب چاپ و استفاده متعلق به جشنواره است دبیرخانه علاقمندان می توانند برای ارسال آثار خود به صفحات پیش فرض (WhatsApp و ETA) مراجعه کنند: 09301802578 ، صفحه اینستاگرام: esarfestival1400 ، ایمیل: esarfestival1400gmail.com برای ارسال آثار خود.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا