فرهنگ و هنر

داستان ساخت آهنگ «گل ارکیده» از زبان ایلیا منفرد

در یک مصاحبه رادیویی ، ایلیا منوارد داستان ایجاد طرح “ارکیده” را بیان کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران به نقل از روابط عمومی رادیو صبا ، برنامه موسیقی “صبحگاه” رادیو صبا سه شنبه 23 شهریور مصاحبه ای با الیا منفرد ، خواننده “گل ارکیده” انجام داد.

الیا منفرد (زاده 12 آوریل 1976 در کرمانشاه) خواننده و آهنگساز پاپ است. او بیشتر به خاطر آهنگش در سال 1997 “Orchid” شناخته شده است. او در مورد ساخت این قطعه گفت: “روزی قرار بود با گروهی از هنرمندان موسیقی به دیدار کودکان مبتلا به بیماریهای خاص برویم.” وقتی به دنبال خرید گل بودم ، به ارکیده برخورد کردم و دیدم که گل فروش آنها را از گلهای دیگر جدا می کند. وقتی دلیل آن را پرسیدم متوجه شدم به دلیل ظرافت این گل ، باید آن را در شرایط خاصی نگهداری کرد تا زندگی خوبی داشته باشد. من آن روز ارکیده خریدم تا به این کودکان هدیه دهم و پس از ملاقات با آنها متوجه شدم که این کودکان مانند ارکیده هستند. در واقع ، همه کودکان مانند گل هستند ، اما چنین بیمارانی به دلیل حساسیت مجبورند در شرایط خاصی زندگی کنند. مثل یک ارکیده.

وی ادامه داد: “پس از آن ملاقات ، ذهن من کاملاً درگیر ارکیده و این نوزادان بود و هر کلمه از آهنگ در ذهن من شکست.” ملودی این اثر برگرفته از موسیقی متن یک تئاتر یونان باستان است که مدتهاست می شناسم.

و خواننده در مورد روزهای خود ادامه داد: “من از گزش کرونا در امان نبودم و دو بار آلوده شدم ، اما خیلی سخت نبود ، با آسایش و قرنطینه خانگی بهبود یافتم.”

در پاسخ به اینکه تا چه اندازه صحنه موسیقی تحت تأثیر کرونا قرار گرفته است؟ وی گفت: در این دو سال چه شغلی دیده اید که به دلیل کرونا کاملاً بسته شده است؟ موسیقی که در این دو سال کاملاً بسته و غیرفعال بود.

انفرادی در مورد اینکه آیا او خود را آهنگساز می داند یا خواننده؟ او می گوید: “من خودم را در یک حوزه محدود نکردم.” در زمانی که اجازه کار در موسیقی را نداشتم ، وارد تئاتر ، فیلمسازی و نویسندگی شدم ، اما فکر می کنم مردم من را به عنوان یک موسیقیدان می شناسند.

وی ادامه داد: برداشت هنر این است که مولد روحی است که از طریق هنرمند برای رسیدن به پیامی تحقق می یابد. اگر هنر از جهتی به پایان نرسد ، به طریقی دیگر متولد می شود و آن پیام گاهی در صحنه نمایش نمایان می شود ، یا در قطعه ای موسیقی شنیده می شود ، یا در دل یک آهنگ شنیده می شود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا