فرهنگ و هنر

روایت سردار نقدی از «معجزه‌ اطلاعاتی سید نذیر»

معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سید کاظم کاظمی یا سید نظر مجهول الهویه اما شهید اطلاعات ملی است. عملیات او مانند یک معجزه است. هنگامی که او بیست و سه یا بیست و چهار ساله بود ، مسئولیتی را بر عهده گرفت که مقامات امنیتی و اطلاعاتی ملت های دیگر نمی توانستند رویای آن را داشته باشند.

به گزارش کوآرت ، سردار محمدرضا نقدی ، معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رونمایی از کتاب “زمان محدود” و نمایش رادیویی “بازدید در زمان اضافی” وی که در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد ، گفت: شهادت گوهر بسیار نادری است. میلیونها نفر در جبهه بودند اما شهید نشدند. افرادی مانند شهید سید کاظمی در همان مدت کوتاهی که موفق به پیوستن به جبهه می شود به این مقام می رسند.

وی افزود: “صداقت ، پاکی و اعتقاد عمیق به او دلایل اصلی برای به دست آوردن نگین درخشان شهادت بود.” دست نوشته های این شهید نشان می دهد که او چه ایمانی داشته است. او ناشناس است اما شهید اطلاعات ملی است. عملیات او مانند یک معجزه است. هنگامی که او بیست و سه یا بیست و چهار ساله بود ، مسئولیتی را بر عهده گرفت که مقامات امنیتی و اطلاعاتی ملت های دیگر نمی توانستند رویای آن را داشته باشند.

سردار نقدی ادامه داد: او توانست مراکز گروه های مارکسیستی را که همزمان از قدرتمندترین سرویس های اطلاعاتی پشتیبانی می شدند ، جمع آوری کند. سن برخی از آنها دو برابر شهید کاظمی است و سابقه اطلاعات و فعالیت های پنهانی داشتند. بسیج بسیاری از گروههای خرابکار ، خرابکار و جاسوسی که توسط KGB شوروی سابق حمایت می شدند. صداقت او دلیل پیروزی او بود. اگر ما این داستان را برای سایر گروه های اطلاعاتی توصیف کنیم ، او از آن به عنوان یک افسانه یاد می کند. افرادی که دهه ها بر اساس یک ایدئولوژی پرورش یافته اند ، از نظر ایدئولوژیکی نیز در مقابل او سر تعظیم فرود آورده اند. آقای احسان طبری معلم اندیشه مارکسیست های جهان بود و وقتی از کشورهای مختلف برای تشکیل کادر آمدند ، او معلم آنها بود. نوشته های او را در کتاب توبه بخوانید.

وی افزود: “سید کاظم مردم را به شیوه اکتشافی و رویکرد ابتکاری راهنمایی کرد. برخی از مردم ایدئولوژی چند دهه ای خود را رها کرده و توبه کرده اند.” همه این کارها توسط یک مرد 24 ساله انجام شد. او حتی از یکی از این افراد که با وجود اعدام به دلیل داشتن یک دادستان ویژه به مدت 13 سال مخفیانه زندگی کرد قدردانی کرد. اینها معجزات اسلام و امام است. اگر این موارد نبود ، ناامنی های زیادی را شاهد بودیم.

معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: خداوند سید کاظم کاظمی را برای صداقت خود انتخاب کرد. این غیر معمول نبود که فردی در حور بر اثر گلوله توپ به شهادت برسد. اگر صداقت ، خلوص و سایر ویژگی های آقای کاظم کاظمی را داشته باشیم ، پیروزی های جهانی مانند تعقیب هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی ادامه خواهد یافت.

جواد کامور بخشچی نماینده انجمن جانبازان با تشکر وی در قسمت دیگر مراسم رونمایی گفت: معتقدیم روح شهید سید کاظم کاظمی در این مراسم حضور دارد. خوشحالیم که توانستیم اثری فرهنگی در زمینه زندگی اطلاعاتی و امنیتی شهید سید کاظم کاظمی منتشر کنیم.

نویسنده خاطرنشان کرد: “ما در زمان حافظه زندگی می کنیم.” نظام سلطه با سه ابزار دین ، ​​هنر و ورزش به جنگ خاطرات می آید و برای خود هویت ایجاد می کند. در رویداد کاذب هولوکاست ، می بینیم که چگونه او یک زخم فرهنگی برای شناسایی خود با ابزار یادآوری ایجاد کرد.

وی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی می خواهد هولوکاست را شوکه کند ، گفت: این رژیم به دنبال سرکوب است. تا زمانی که از خاطرات دفاع مقدس برای تعیین هویت دینی و فرهنگی خود استفاده نکنیم ، در سه حوزه دین ، ​​فرهنگ و ورزش کار خود را به درستی انجام نداده ایم. ما باید خاطرات و رویدادهای جنگ تحمیلی را به عنوان یک عامل فرهنگی حیاتی در جهان منتشر کنیم. ما باید این ذخیره فرهنگی یا حماسی را حفظ کنیم زیرا این بنای هویت است.

علاوه بر این محمد حسن روزیاتلب ، نویسنده کتاب “زمان محدود”. او در این مراسم گفت: “کار ما در سال 1993 آغاز شد.” لیستی از 53 شخصیت اطلاعاتی و امنیتی تهیه شد. در این بین ، ملاحظاتی وجود داشت که ما را واداشت تا در نهایت به یاد 30 نفر از این عزیزان اقدام کنیم. برخی از پرونده های اطلاعاتی هنوز باز بودند و قابل انتشار نبودند.

وی ادامه داد: سید کاظم کاظمی ، سید نظر را می شناسیم. کتاب “زمان محدود” فعالیت های اطلاعاتی سیدنظیر را در چهار فصل منتشر کرد. بسیاری از رویدادها و گزارشات مربوط به فعالیت های اطلاعاتی جوانان ما در دهه شصت قرن گذشته در این کتاب قابل مشاهده است و ضربه به حزب توده یکی از آنهاست. عمق نفوذ حزب توده از کیفیت بالاتری برخوردار بود و وسیعتر از نفوذ منافقین بود.

رزي از درخواست انجمن جانبازان تشکر کرد و گفت: “روز اول که کتاب را به انجمن تحويل دادم ، دوست گفت کتاب خوبي است ، اما بايد روي جلد به صورت محرمانه آنلاین زده شود و در گنجه نگهداري شود.”

نویسنده می گوید: “ما قدرت سخت و قدرت هوش نرم داریم.” اکنون که جنگ رمان ها آغاز شده است ، ما باید قدرت سخت اطلاعات را به قدرت نرم تبدیل کنیم. رژیم صهیونیستی در کتاب “مردم ، من اول شما را می کشم” مبالغه کرد ، جایی که ماموریت های خود و عملیات اطلاعاتی و امنیتی خود را اعلام کرد. هنرمندان و نویسندگان باید مورد اعتماد سرویس های اطلاعاتی و امنیتی ایران قرار گیرند تا آنها نیز بتوانند در جنگ رمان ها ایفای نقش کنند. متأسفانه ما روایت اقدامات گروه های ضد انقلاب ، خرابکار و تروریستی را رها کرده ایم و این باعث ظن داخلی و بین المللی ما شده است.

مرتاهر مظلومی ، مدیر برنامه رادیویی “جلسه در وقت اضافه”. وی همچنین گفت: شهید کاظمی و هیچ یک از حامیان ما با یک کتاب به پایان نمی رسد. در این نمایش ، من بازیگران خاصی را با هنرمندان رادیو انتخاب کردم. ما وقایع را واقعی تر کردیم. دوستان ما از این استقبال کردند.

وی افزود: “ما کارهای زیادی در زمینه امنیت انجام داده ایم.” در عین حال ، شادی و شادی را ایجاد می کند. امیدوارم روزی مجسمه ای از شهدای ما و رهبران ما ساخته شود. من به عنوان یک هنرمند ، دست هر یک از این عزیزان را که برای امنیت ما تلاش می کنند ، می بوسم.

در پایان این مراسم ، تاریخ شفاهی “زمان محدود” زندگی فرمانده شهید اطلاعات سپاه پاسداران ، آقای کاظم کاظمی ، و نمایش رادیویی “جلسه در وقت اضافی” و سازندگان این دو اثر فاش شد. مورد تقدیر قرار گرفتند

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا