فرهنگ و هنر

شروع انقلاب اسلامی با ملت ایران بود و استمرار آن با دوستداران آن در سراسر جهان

مدیر موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: این آغاز انقلاب اسلامی با ملت ایران و ادامه آن با دوستدارانش در سراسر جهان بود.

مراسم اختتامیه دومین کنفرانس ملی بازنمایی گفتار انقلاب اسلامی بر اساس بیانیه مرحله دوم امروز (سه شنبه ، 18 آنلاین) در مرکز همایش های بین المللی خلیج عربی در موزه ملی انقلاب اسلامی برگزار شد. و دفاع مقدس ، با حضور اعضای کمیته علمی کنفرانس ، جمعی از اساتید و محققان.

دکتر علی اصغر جعفری در این مراسم با اشاره به اهداف برگزاری دومین کنفرانس ملی نمایندگی سخنرانی انقلاب اسلامی گفت: خوشبختانه بیش از یک سال تلاش و در مجموع 15 نشست تخصصی انجمن های علمی انجام شد. کمیته زمینی برگزاری این کنفرانس را تأمین کرد. ” در واقع با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) و فداکاری شهدا و ایثارگران ، پارادایم فکری جدیدی در جهان ظاهر شد. به موازات تصویب این مدل ، تحولات جدیدی در جهان رخ داده است ، گویی انقلاب اسلامی اکنون پس از چهار دهه نه تنها مالکیت ملت ایران است و دارای بعد جهانی است ، زیرا بسیاری از کشورهای اسلامی و انقلاب اسلامی را دوست دارند. در کشورهای مختلف ، از جمله منطقه ، تغییراتی را در کشورهای خود از ترس از انقلاب اسلامی ایران ایجاد کرده اند.

مدیر عامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس افزود: “در واقع آغاز انقلاب اسلامی با ملت ایران و تداوم آن با دوستدارانش در سراسر جهان بود.” بنابراین ، همه نویسندگان و رسانه های تأثیرگذار سعی در توضیح این گفتمان دارند. یکی از این رسانه ها موزه ها هستند. این موزه می تواند چشم انداز گفتمانی را در جامعه ایجاد کند زیرا محل تعامل بین آموزش و توضیح ایده های ماورایی و آموزش است. بنابراین ، وظیفه ما به عنوان موزه ملی این است که این سخنرانی را به بهترین نحو در اختیار عموم قرار دهیم و همانطور که رهبر انقلاب اسلامی فرمودند رهبر انقلاب اسلامی ، دفاع مقدس را به طور دقیق و بدون تحریف ارائه دهند.

دکتر جعفری بر نمایندگی کامل و جامع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: در واقع اگر دفاع مقدس به خوبی تبیین شود ، انقلاب تبیین می شود و برعکس. برای نمایندگی از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ، یک چارچوب علمی مبتنی بر ادبیات علمی باید به طور دقیق و م effectivelyثر خلاصه و ارائه می شد. در اولین کنفرانسی که در مه 1998 برگزار شد ، 116 مقاله ارائه شد. در نتیجه ، اولین کنفرانس نظری و علمی گفتمان انقلاب اسلامی را به دست آوردیم و دومین کنفرانس برای تکمیل این راهپیمایی برگزار شد.

یکی از اعضای کمیته علمی کنفرانس ملی نمایندگی گفتار انقلاب اسلامی بر اساس بیانیه مرحله دوم ، نتیجه گرفت: “ما به حرکت بزرگی که جهان و جهان را تغییر داد مفتخریم و این رهبر جهان ، بنابراین ما باید آن را با افتخار ارائه دهیم. “

دکتر کرامشاد ، معاون سیاسی وزیر کشور و دبیر علمی کنفرانس ملی بازنمایی گفتار انقلاب اسلامی بر اساس بیانیه مرحله دوم ، با اشاره به ابعاد بین المللی انقلاب اسلامی: «پس از با تجزیه و تحلیل بیانیه مرحله دوم ، پنج محور از جمله نمایندگی ترسیم شد. تحقق تمدن جدید اسلامی ، دستاوردهای داخلی بیانیه مرحله دوم. به منظور برگزاری همایش ملی نماینده گفتمان انقلاب اسلامی ، 15 نشست تخصصی در قالب وبینار طی چند ماه برگزار شد و پس از توضیح موضوعات این همایش ، وبینارها برگزار شد. حداقل 21 دانشگاه و مرکز تحقیقاتی برای انجام این کار همکاری کردند و دومین کنفرانس 96 مقاله دریافت کرد.

معاون سیاسی وزیر کشور افزود: در واقع انتظار می رود موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نمایندگی داشته باشد. بیانیه مرحله دوم دارای دو جنبه است ، مورد اول مربوط به چهل سال گذشته و مورد دوم مربوط به چهل سال آینده است. رهبر معظم انقلاب هفت دستاوردی را توضیح دادند که انتظار می رود موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس آن را توضیح دهد. ویژگی انقلاب اسلامی حضور افرادی است که نیاز به نمایندگی در موزه دارند. البته نمایندگی باید به گونه ای باشد که موزه دفاع مقدس به یک الزام تبدیل شود.

همانطور که دکتر حسین ساری در دومین کنفرانس ملی بازنمایی گفتار انقلاب اسلامی بر اساس بیانیه مرحله دوم اشاره کرد ، با اشاره به مقالات ارائه شده به همایش ملی در زمینه بازنمایی گفتمان اسلامی انقلاب بر اساس بیانیه مرحله دوم ، توضیح داد: بیانیه مرحله دوم بسیار خوب بود و برخی از آنها را می توان در مجلات علمی پژوهشی منتشر کرد. عنوان همه مقالات مرتبط و مطابق با کنفرانس است. جوهر و فلسفه انقلاب اسلامی حاکمیت ارزشهای اسلامی است ، همانطور که در کلام امام خمینی (ره) آمده است.

وی ادامه داد: “موضوعاتی مانند استقلال ، آزادی و برتری ارزشهای اسلامی از جمله مواردی بود که در مقالات به آن پرداخته شد و مقالات بر اساس آنها نگاشته شد.”

دکتر ابراهیم متکی در همایش ملی بازنمایی گفتار انقلاب اسلامی بر اساس بیانیه مرحله دوم بر توضیح هویت انقلاب اسلامی تأکید کرد و گفت: اگر موزه انقلاب اسلامی بخواهد با آنچه در گفتمان خارجی به دست آمده است ، ابتدا باید هویت انقلاب اسلامی را توضیح دهد. تبیین هویت از ارکان انقلاب اسلامی آغاز می شود و هویت انقلاب اسلامی باید روشن کند که ما به دنبال چه چیزی هستیم و می خواهیم به آن بپردازیم.

دکتر اشاره کرد. حسن خواجسته ، در مورد بازنمایی دستاوردهای داخلی انقلاب اسلامی بر اساس اعلام گام دوم انقلاب اسلامی ، که مدت هاست جنگ طولانی ای علیه جمهوری اسلامی ایران به راه افتاده است. چنین کنفرانس ها و اجماعی می تواند به پایداری انقلاب اسلامی کمک کند.

محمد رحیم عوضی گفت: گفتمان انقلاب اسلامی باید احیا و احیا شود و این مهم در زیر پرچم جامعه ای امن ترویج می شود و چنین همایش هایی در ایجاد تمدن بسیار مهم است.

دکتر حسن بلخاری به ارائه مبانی نظری برای دستیابی به تمدن جدید اسلامی و آمادگی برای طلوع بزرگ منطقه اشاره کرد و یادآور شد: بسیار عالی است. پایانی بسیار مهم است زیرا شیعیان همیشه پویا هستند. شیعیان علیه امام حسین قیام کرده و او را حفظ می کنند تا تسلیم نجات دهنده جهان شوند. 16 مقاله در این محور دریافت شد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا