فرهنگ و هنر

مراسم اربعین وصال مادر شهید جاویدالاثر مهدی افخم رضایی برگزار شد+عکس و فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت – اخبار فرهنگی کوآرت

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری کوآرت ، مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد وصال حاج خانم سرجوجیان ، مادر شهید جاویدالاثر مهدی افخم رضایی ، ظهر امروز پنجشنبه در قطعه شهدای گمنام برگزار شد.

سخنران رسمی این مراسم حجت الاسلام والمسلمین پناهیان بود که کرامت این شهید بزرگوار را بیان کردند. به همین ترتیب ، پس از مراسم جماعت و نماز به مناسبت شب شهادت امام حسن عسکری (علیه السلام) ، فضای جلسه با ذکر مصیبت در مدح اهل بیت معطر شد. (درود بر او).

فیلم و عکسهای این مراسم را مشاهده کنید:

شهید ،

شهید ،

شهید ،

شهید ،

شهید ،

شهید ، شهید ،

شهید ،

شهید ،

* شهید جاوید اطهر مهدی افخم رضایی

شهید مهدی (مجید) افخم رضایی ، فرزند مرحوم آیت الله افخمی و خانم وفادار حاجی خانم خانم سرجوجیان ، متولد 1967 در تهران. به تصویر کشیدن نظام تربیت خانواده بر اساس آموزه های دینی و آداب اهل بیت باعث شهادت آن شهید عزیز در شانزده سالگی در عملیات فجر 4 در راه فرمانداری شد.

ایثار و فداکاری ، اخلاص و معنویت ، شجاعت و شجاعت ، نظم و انضباط از جمله ویژگیهای مهمی است که در همان دوران کوتاه عمر ، آثار شگفت انگیزی در ذهن غریبه ها و آشنایان به جا گذاشته است.

او کمتر از ده سال سن داشت که به فعالیت های انقلابی پرداخت و بدون هیچ ترسی علیه رژیم ستمشاهی مبارزه کرد.

در تحولات پس از انقلاب ، او ارائه خدمات اجتماعی را متوقف نکرد و دیگران را بر خود و خانواده اش ترجیح داد.

و در آخرین پیامی که برای خانواده خود فرستاد ، آن شهید عزیز از پدر بزرگوارش خواست که به مردم خدمت کند و با دلداری ، این امر را فقط به خاطر سلامتی امام خمینی (س) از مادرش خواست. (مسیر) دعا کردن

پدر و مادر شهید “مهدی” سالها در انتظار بازگشت پیکر مطهرش بودند اما گویا وی به تخت ملحق شد و با تمام وجود رحمت الهی را پذیرفت. (تاریخ شهادت: 1362).

مادر شهید حاجی خانم سرجوجیان

حاجی خانم رقیه سرجوجیان در سال 1314 در شهر تهران در خانواده ای مذهبی و با اخلاق متولد شد. در مورد نماز اول وقت و اقامه نماز نافله ، قرائت مداوم روزانه قسمتی از قرآن کریم و دعای معصومین درود بر آنها او تعهد و علاقه خاصی داشت.

از جمله ویژگیهای بارز این بانوی بزرگوار رعایت اخلاق ، آداب و تواضع در رفتار شایسته و پرهیز از اختلاف نظر و مجادله است. او نه تنها به وظایف شوهر متعهد بود ، بلکه از هیچ تلاشی برای حفظ و حمایت از فعالیتهای اجتماعی شوهر دریغ نکرد و با همراهی به معنای واقعی کلمه به پایان رساند. بله ، کمک به اطاعت خدا: بهترین همراه و یاور در بندگی خدا.

مادر شهید جاوید اطهر در طول زندگی خود با شفقت و مهربانی برای حفظ سلامت معنوی خانواده و مراقبت از گرمای خانواده تلاش می کرد.

به یاد شهادت حضرت سید الساجدین (پ) همزمان با لحظات بهشتی مغرب اذان ، روح متعالی وی با رفتاری محبت آمیز به ملکوت عالی پیوست و در حرم رضوان الهی جاودانه شد. (12 سپتامبر 1400/25 محرم)

انتهای پیام /

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا