فرهنگ و هنر

مرد پُرفروش «جنایی» – کوآرت

جیمز پترسون یکی از مشهورترین و پرفروش ترین نویسندگان تاریخ است. من نام او را در محبوب ترین رمان های جنایی دهه گذشته و در برخی موارد پرفروش ترین رمان های عاشقانه دیده ام. در زیر ، با مرد شلوغ در دنیای نشر بیشتر آشنا خواهید شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ، “جیمز پترسون” 74 ساله صدها میلیون نسخه از رمان های خود را در سراسر جهان فروخته است تا به یکی از پردرآمدترین نویسندگان جهان تبدیل شود.

پترسون بین ژوئن 2019 تا ژوئن 2020 بیش از 80 میلیون دلار درآمد سالانه کسب کرد و در این مدت حدود پنج میلیون کتاب در ایالات متحده به فروش رساند.

اما موفقیت پترسون یک شبه به دست نیامد. او در ابتدا نویسندگی را به عنوان حرفه اصلی خود انتخاب نکرد و بارها از انتشار اولین کتاب خود خودداری کرد.

نویسنده در نیویورک نیویورک با پدرش کارمند بیمه و مادرش معلم بزرگ شد. پترسون می گوید: “اگرچه او همیشه رویای نویسنده شدن را داشت ، اما ایده نویسنده شدن همیشه جسورانه بود.” اما پس از خواندن کتاب های جیمز جویس و خواندن کتاب های بیشتر ، به نوشتن ادامه داد.

نویسنده پس از تحصیل به نیویورک رفت و اولین کار خود را در بزرگترین آژانس تبلیغاتی آمریکا در دهه 1970 پیدا کرد. در اواسط دهه 1970 او اولین کتاب خود را با عنوان “توماس بری اعداد” نوشت.

این کتاب توسط 31 ناشر رد شد ، اما هنگامی که سرانجام در سال 1976 منتشر شد ، پترسون جایزه ادگار را برای بهترین فیلمنامه اصلی دریافت کرد.

در سال 1993 رمان “وقتی عنکبوت می آید” منتشر شد و شخصیت “الکس کراس” را به جهان معرفی کرد. از آن زمان تاکنون بیش از 20 کتاب با حضور این شخصیت منتشر شده و فیلمی بر اساس اولین رمان ساخته شده است.

اگرچه پترسون اولین کتاب خود را در 26 سالگی منتشر کرد ، اما تا 40 سالگی پرفروش نشد.

در واقع ، پترسون دهه ها در آن شرکت تبلیغاتی کار کرد و در سال 1988 مدیرعامل شد. پترسون می گوید در آن زمان سالانه بیش از 100 کتاب می خواند تا خلاقیت خود را بیشتر کند.

“من تخیل وحشی دارم و مدام از خودم می پرسم” این چطور است؟ ” “چگونه است؟”

اما امروز به دلیل برنامه نویسی سنگین ، هفته ای یک کتاب می خواند.

علیرغم موفقیتش ، پترسون دوست ندارد مشاوره دهد ، مخصوصاً در مورد نوشتن.

“من خودم را خیلی جدی نمی گیرم … بله ، من کتابهای زیادی فروخته ام ، اما چه اهمیتی دارد؟”

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا