فرهنگ و هنر

پخش بین‌المللی «زالاوا» به کمپانی دانمارکی رسید

LevelK حقوق توزیع بین المللی “Zalawa” توسط ارسلان امیری را به دست آورده است.

ارسلان امیری که پیش از این فیلمنامه های «تیتی» و «ناهید» را نوشته بود ، در اولین کارگردانی خود که در هفته منتقدان ونیزی و قسمت های «جنون» بود ، «زالاوا» را معرفی کرد. نیمه شب »جشنواره فیلم تورنتو اینجاست.

شرکت دانمارکی Level K اعلام کرد که حقوق پخش بین المللی فیلم “زالاوا” را به دست آورده و این فیلم را در کشورهای مختلف منتشر خواهد کرد.

“زلفا” به تهیه کنندگی روح الله برداری و سمیرا برداری ، نویسندگی ارسلان امیری ، آیدا بانهنده و تهمینه بهرام و بازی نوید پورورج ، پوریا رحیمی سام و هدی زینا العابدین بازی می کند.

ارسلان امیری در مورد این فیلم می گوید: “زمانی که من بچه کوچکی بودم ، به وجود این موجود نامرئی و غیر طبیعی ساخته شده از آتش که پدربزرگم به من گفته بود شک داشتم ، اما من جرات نکردم در مورد آن صحبت کنم. در پایان من خودم را مجبور کردم که باور کنم زیرا نمی خواستم در نیمه شب مجازات شوم توسط جن ها. من از این داستانها و ترسها فاصله گرفتم. سالها بعد ، من در جستجوی یک داستان منحصر به فرد برای اولین فیلم بلندم بودم ، وقتی پدرم داستانی درباره یکی از پدربزرگ و مادربزرگ هایم تعریف کرد که با چسباندن سنجاق به پری او را به بردگی گرفتند! این رئالیسم جادویی محض بود و شگفت آور اینکه پدرم آن را باور کرد. “” در آن لحظه متوجه شدم که داستان را برای خودم پیدا کرده ام فیلم سینما.”

این فیلم نامزد دریافت جایزه در 10 رشته در سی امین جشنواره فیلم فجر شد که در نهایت برنده بهترین بازیگر نقش اول مرد (پوریا رحیمی سام) ، بهترین فیلمنامه (ارسلان امیری ، آیدا بانهنده و تهمینه بهرام) ، بهترین فیلمبرداری (محمود رسولی) و بهترین است. او اولین مدیر بود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا