فرهنگ و هنر

پلتفرم‌های همسریابی باید خانواده محور باشند

عضو کمیته فرهنگی در مجلس نمایندگان با تاکید بر ضرورت توجه به روش های جدید ازدواج ، گفت: اصل نیاز به بسترهایی مانند صحابه که البته باید خانواده محور باشد. و جدا از خانواده نیست. فضا مهم است. ”

امیرحسین پنک پور فرد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (کوآرت) ، در مورد ضرورت توجه به شیوه های جدید ازدواج جوانان در کشور توضیح داد و خاطرنشان کرد: از آن زمان بحث جدی در سازمان ملی جوانان در این زمینه آغاز شده است. در حدود سال 1986: امروزه الگوهای ازدواج زندگی مردم را تغییر داده است و بسیاری به شهرهای بزرگ مهاجرت کرده یا در این شهرهای بزرگ زندگی می کنند ، هیچ رابطه محله ای و خانوادگی مانند گذشته وجود ندارد ، دختران و پسران نمی شناسند خانواده ، بنابراین اساس سنت تثبیت شده واسطه گری در ازدواج ، که خود به خود در خانواده ها بوجود آمد ، محو شد.

وی ادامه داد: بر این اساس ، ما معتقدیم که به دلیل احساس چنین خلأی ، باید بستری ایجاد شود تا با توجه به شرایط جدید جامعه ، اما با وجود این ، خانواده هایی سازگار با یکدیگر و از شأن یکسانی برخوردار شوند. تلاش هایی در این زمینه انجام شد و برنامه هایی تدوین شد ، اما سازمان ملی جوانان ظرفیت اجرای آن را نداشت و این امر در ایالت نهادینه نشد.

عضو کمیته فرهنگی مجلس نمایندگان افزود: البته تنها بحث هایی مبنی بر توقف موسساتی که به صورت غیرقانونی در این منطقه فعالیت می کنند به پلیس گزارش شده است ، اما به دلیل نیازی که در این زمینه وجود دارد ، این را در فضای مجازی مشاهده کردیم. فضا.” گروه هایی ، برخی برای امور خیریه و برخی دیگر برای سود ، تشکیل شد و تحت هیچ گونه سانسوری قرار نگرفت.

نماینده اصفهان در مجلس گفت: “اکنون ، بیشتر و بیشتر ، نیاز است که جوانان یکدیگر را با وقار بشناسند. البته این مسیر باید با کمک مشاوران و خانواده ها دنبال شود. البته ما همچنین موسسات مرتبط مانند سازمان تبلیغات اسلامی وظایفی را در برنامه جوانان برای مردم تعیین کرده است.

بانک پور فرد در پایان افزود: بستر همراه نیز از سوی سازمان تبلیغات اسلامی ارائه شد ، اگرچه من با محتوای آن آشنا نیستم ، اما اصل ضرورت چنین بسترهایی است که البته باید خانواده محور باشد و جدا از هم نباشند. از نظر خانواده ، مهم است که افراد شرایط خود را ذکر کنند و برای کسانی که همگن هستند مهم است که با خانواده خود آشنا شوند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا