فرهنگ و هنر

پیشنهادهایی به صندوق اعتباری هنر

کامران پارسینگاد در مقاله ای که اقدامات اخیر صندوق اعتباری هنر را ستود ، پیشنهاداتی را برای این صندوق ارائه کرد.

نویسنده در یادداشتی که به خبرگزاری دانشجویان ایران ارسال کرد ، نوشت: «جناب آقای محمد مهدی اسماعیلی ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، در چند روز گذشته از اعطای تسهیلات رایگان و بدون پرداخت به هنرمندان از طریق صندوق اعتبار هنر آقای سید مجید بورحمدی ، مدیر کل صندوق اعتباری هنر ، هنوز زمان کوتاهی در انتصاب وی باقی مانده است و می گوید ما شاهد اقدامات مهم و موثری برای حمایت از اهالی ادبیات و هنر هستیم که نشان می دهد وزارت ارشاد قصد ندارد وعده و وعید بدهد و در عمل سعی می کند مشکلات اهالی ادبیات و هنر را حل کند. متأسفانه در جامعه کنونی ما کم رنگ شده و مردم فقط نارضایتی ها و درخواست های خود را بیان کرده اند ، مجبور شدم از مسئولینی که اقدام می کنند تشکر کنم. قبل از وعده دادن ، فرهنگ خوب سپاسگزاری که فراموش شده بود ، تقویت شود.

همانطور که ملاحظه می کنید ، در طول این هفته ، صندوق اعتباری هنر ، به منظور تأمین حداکثر هزینه های درمانی خانواده بزرگ فرهنگ ، هنر و رسانه در کشور ، مانند سالهای گذشته ، خدمات بیمه تکمیلی را به اعضای خود از 01 /07/1400 تا 31/06/1401. جالب اینجاست که با توجه به افزایش تعرفه خدمات درمانی اعلام شده توسط شرکت های بیمه معتبر توسط بیمه مرکزی (به طور متوسط ​​نسبت به سال گذشته حداقل 60 درصد افزایش) ، صندوق اعتباری هنر با تصمیم وزیر هماهنگ است. راهنمایی و پشتیبانی اعضا تحت پوشش این سازمان تمام تلاش خود را کرده است تا بیشترین خدمات را با کمترین هزینه به اعضا ارائه دهد. بدون شک ، جایگزینی بیمه قبلی با بیمه جدید ، گامی بسیار مهم بود که نتیجه آن به زودی توسط هنرمندان و نویسندگان دیده خواهد شد. بیمه جدید با اکثر مراکز درمانی معتبر و مهم مرتبط است و توانایی زیادی در حل مشکلات مردم غلام دارد. علاوه بر این ، پرداخت به هنرمندان به دلیل افزایش نرخ درمان دو برابر شده است. با این حال ، در مقایسه با سال گذشته ، هیچ افزایش نرخ برای سهم حق بیمه ای که اعضا در قرارداد 1401-1400 پرداخت کرده اند اعمال نشده است. شکی نیست که این کار بسیار مهم است و نباید به راحتی از آن غافل شد. صرف نظر از این ، ملاقات مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با مدیرعامل یک بانک می تواند یک حرکت وام دهی مفید باشد.

در اینجا از زحمات مقامات محترم ارشاد تشکر می کنم و توجه دوستان را به موضوع بازنشستگی خانواده غلام جلب می کنم. از آنجا که بسیاری از هنرمندان تحت پوشش بیمه روحانیت هستند و در محافل دولتی یا خصوصی کار نمی کنند ، پس از بازنشستگی ناگزیر بر اساس تعرفه قانونی تعیین شده حقوق دریافت می کنند. میزان دستمزد در نظر گرفته شده برابر با دستمزد یک کارگر ساده است. این در حالی است که اهالی قلم و هنر سالهاست با خویشتنداری و فقط به دلیل عشق و علاقه به حرفه خود کار می کنند و شکی نیست که تأثیر زیادی بر جامعه ، فرهنگ و باورهای مردم دارند. در این مرحله ، باید راه حلی در این زمینه ارائه شود تا به نوعی مستمری هنرمندان افزایش یابد. وقتی صحبت از وام دهی به میان می آید ، توجه به این نکته ضروری است که بسیاری از هنرمندان پرداخت وام های بدون بهره برایشان مشکل است. در عین حال ، گرفتن وام برای آنها مهم است. بنابراین ، در شرایط خاصی که صنعت نشر کتاب و فعالیت های هنری رو به زوال است و اکثر هنرمندان در شرایط سختی قرار دارند ، داشتن وام بدون بهره ایده خوبی است. در شرایط کنونی برخی از هنرمندان ممکن است در مواجهه با مشکلات زندگی گاهی به صفر بروند. ناگزیر ، کمک رایگان برای این گروه از افراد ارزشمند و ارزشمند است. در این زمینه صحبت از معرفی یک بسته ویژه به هنرمندان شد اما توضیح دقیقی در این زمینه داده نشد. آیا این صندوق قصد دارد برای همه فرزندان قلم یکبار برای همیشه تسهیلات ارائه دهد یا کمک های رایگان برخی از هنرمندان در شرایط خاص را در دستور کار خود قرار داده و برای همیشه در آنجا می ماند؟ در هر صورت ، هرگونه اقدامی از سوی معتمدین و مدیران محترم راهنمایی ارزشمند خواهد بود و پیشنهادات ارائه شده هیچ قدردانی از قدردانی هنرمندان نخواهد داشت. “

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا